Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Ondrej Sevecek's Blog

:

Engineering and troubleshooting by Directory Master!
Ondrej Sevecek's Blog > Posts > Jak se pohybovat v PowerShell ISE command pane
leden 11
Jak se pohybovat v PowerShell ISE command pane

Konečně jsem na to přišel! Na vývoj skriptů používám PowerShell ISE. Má to dvě zobrazení - script pane a command pane. Ve script pane se normálně edituje skript (bílé pozadí, zapne se to CTRL-I). Když svůj kód spustíte, dostanete příkazovou řádku (command pane, modré pozadí) s výpisem výsledků. Sem se přepnete CTRL-D.

No a v tom command pane se dá myší umísťovat kurzor a potom dělat bloky a kopírovat do schránky (clipboard). Jenže to jsem až do teď musel dělat myší. Musel jsem vždycky kliknout do prostoru a teprve potom fungovaly šipky. Když zmáčknete jenom šipku nahoru, tak vám to nahodí předchozí příkaz, místo aby to posunulo kurzor.

A teď jsem se naučil, že pohybovat kurzorem po tom command pane, se dá pomocí CTRL-UP (šipka nahoru). Stačí stisknout jednou a potom už fungují šipky normálně!

Comments

Re: Jak se pohybovat v PowerShell ISE command pane

A tohle znáš? Když chceš např. "zahešovat" 10 řádků zarás, tak ty řádky stačí vybrat dohromady pomocí Alt+Shift+šipka nahoru nebo dolu...
Lukáš on 13.1.2017 12:26

Add Comment

Sorry comments are disable due to the constant load of spam *


Omlouvám se, ale příval spamu nelze kontrolovat, takže mi prosím pošlete email, pokud máte nějaký dotaz, nebo připomínku.

Title


Pole Title nemusíte vyplňovat, doplní se to samo na stejnou hodnotu jako je nadpis článku.

Author *


Pole Author nesmí být stejné jako pole Title! Mám to tu jako ochranu proti spamu. Roboti to nevyplní dobře :-)

Body *


Email


Emailová adresa, pokud na ni chcete ode mě dostat odpověď. Nikdo jiný než já vaši emailovou adresu neuvidí.

Attachments